Szent László Óvoda és Bölcsőde

ovoda@jaszszentlaszlo.hu

Előszó

Üdvözöljük Intézményünk honlapján!

A Szent László Óvoda és Bölcsőde, kiemelt nevelési célja a Magyar népi kultúra éltetése, a Hazaszeretet megalapozása, a Magyarságtudat erősítése mellett, a Környezettudatos és Egészséges életmódra nevelés.
Arra törekszünk, hogy az itt nevelkedő gyermekeknek hatékonyan átadjuk ezeket az értékeket, bízunk abban, hogy a szülőkkel is sikerül kialakítanunk, az ehhez szükséges, kölcsönös tiszteleten alapuló bizalmi viszonyt.
Intézményünk, az alapító okiratának megfelelően fogadja a sajátos nevelési igényű gyermekeket is, mindennapjainkat áthatja a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek nevelését, gondozását segítő differenciált bánásmód alkalmazása.
Pedagógiai Programunknak megfelelően, számos, néphagyományt éltető programmal készülünk a gyermekek számára a nevelési év során, melyekbe sok esetben bevonjuk a szülőket is.
Intézményünk Zöld Óvoda, Madárbarát Óvoda, néphagyományőrző Mester Óvoda címekkel rendelkezik. SZOMSZÉDOLÓ Néphagyományápoló Dramatikus Játékdélelőtt rendezvényünk 2024-től bekerült a Bács-Kiskun Vármegyei Értéktárba.

Bízunk abban, hogy oldalunkat meglátogatva, jobban megismerhetővé válik az intézményünkben végzett pedagógiai munka.

Üdvözlettel: Vighné Nyikos Tünde-Igazgató

Vissza az előző oldalra!