Szent László Óvoda és Bölcsőde

Telefon:
ovoda@jaszszentlaszlo.hu

Óvodai hírek

Intézményünkbe, jelenleg 109 gyermek jár, az óvodások és a bölcsődések harmonikus, egészség és környezettudatos, néphagyományőrző nevelése napról napra zajlik. Az ősz folyamán, megújult az udvari ivókút, megvalósult a régóta tervezett pagoda tető cseréje, megkezdhettük az óvodai fektetők cseréjét, az udvari játékeszközök felújítását és egyéb eszközfejlesztésekre is lehetőségünk nyílt, melyet a fenntartó biztosított. Tervezett őszi programjaink /Népmese napja, Zene világnapja, Állatok világnapja, Szüret, Dömötör nap/ rendre megvalósultak, melyek során fejlődött a gyermekek környezettudatos szemlélete, tapasztalatokat szereztek elődeink mindennapi tevékenységeiről, ez által megismerhették kulturális értékeinket. Köszönöm az intézményben dolgozók munkáját és a szülők segítő, tevékeny hozzáállását.

Külön kiemelném Őszi Jótékonysági Disco Bálunk sikerét, mely október 28-án, 200 fő részvételével zajlott. A szervezéssel hetekig tevékenykedő intézményi dolgozók mellett, akik a csodálatos dekorációt is készítették, ki kell emelnem az intézménybe járó gyermekek szüleinek munkáját, akik az ízletes vacsora hozzávalóit, és a rengeteg tombola tárgyat is felajánlották, valamint  a műsorszámokat is biztosították. Köszönöm a vállalkozók, cégek nagylelkű felajánlásait is. Jótékonysági bálunk bevételét az udvari játékeszközök bővítésére fogjuk fordítani.

Az óvoda gyermekei a 2. Községi Adventi Gyertyagyújtáson (dec.9-én) mendikálni fognak, ahol míves mézeskalácsaink is megvásárolhatóak lesznek.

Vighné Nyikos Tünde
Intézményvezető